Wakacje! Wszystko spakowane?

 

Wakacje! Wszystko spakowane? Te gadżety pomogą kontrolować stan zdrowia na wyjeździe.

Spakowani? Pamiętaliście o wszystkim? Stosik ubrań, podręczna kosmetyczka, dodatkowa para butów na wszelki wypadek, szorty i kostium do kąpieli, ładowarka…, ale czy to na pewno już wszystko? Choć wasz bagaż sprawia wrażenie kompletnego, rzeczywistość może boleśnie zweryfikować to przeświadczenie. Warto przysiąść przed wyjazdem i jeszcze raz poważnie się zastanowić, czy nie potrzeba dołożyć kilku drobiazgów, z którymi będziemy zwyczajnie bezpieczniejsi.

Gdy planujemy wakacyjny wyjazd zazwyczaj skupiamy się na tym co najprzyjemniejsze – tym jak zjawiskowo będziemy wyglądać na plaży w promieniach zachodzącego słońca, robimy listę potraw, których absolutnie musimy spróbować albo po prostu przenosimy się myślami na hotelowy leżak tuż nad basenem. Bez względu na to, gdzie się wybieramy i na jak długo, powinniśmy pamiętać także o naszym zdrowiu.

Polacy coraz częściej podróżują za granicę. Choć wśród naszych wakacyjnych upodobań wciąż dominuje Europa, rośnie grupa, która skłania się do wyboru bardziej egzotycznych miejsc, nierzadko odludnych. W takich lokacjach infrastruktura medyczna może odbiegać standardem od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Warto przy tym pamiętać, że samo wykupienie ubezpieczenia nie musi gwarantować nam jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

Jak w takiej sytuacji zapewnić spokój sobie i swoim bliskim? W czasie wyjazdów zdarza się przecież, że dopada nas dyskomfort spowodowany zmianą ciśnień, nasza odporność nastawiona jest na ekstremalne próby, gdy w jednej chwili, gorące tropikalne powietrze zostaje zamienione na bezwzględny chłód hotelowej klimatyzacji. Wtedy zawsze warto mieć przy sobie sprzęt, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów będzie w stanie powiedzieć sporo o naszym stanie zdrowia.

Warto kontrolować sygnały jakie wysyła nasz organizm. Jeśli dostatecznie szybko zorientujemy się co mogło spowodować, że nasze samopoczucie znacząco odbiega od normy, będziemy w stanie odpowiednio zareagować i w konsekwencji – nie zmarnować całego wakacyjnego wyjazdu na walkę z zatkanym nosem, bólem gardła czy zamartwianie się o nasze serce. Żeby uniknąć takiego scenariusza, wystarczy zabrać ze sobą kilka drobnych urządzeń, które pozwolą na podstawową kontrolę naszego ciała – termometr i ciśnieniomierz. W salonach iSpot można znaleźć podróżne wersje tych akcesoriów, które są nie tylko solidne i estetyczne, ale przede wszystkim – poręczne. Precyzja pomiarów tych urządzeń oraz synchronizacja z aplikacjami mobilnymi sprawiają, że ich miejsce na liście rzeczy do spakowania stanie się taką samą oczywistością, jak np. paszport.

Jednym z takich urządzeń jest termometr z technologią HotSpot Sensor – Nokia Thermo. To innowacyjne urządzenie, które mieści się w dłoni, dysponuje 16 czujnikami na podczerwień pozwalającymi na dokonanie pomiaru jednym gestem. Ponieważ termometr ma możliwość połączenia się z Wi-Fi, a jeśli znajdzie się w zasięgu sieci – od razu prześle pobrane wyniki na wybrany smartfon. Wszystkie pomiary są automatycznie zapisywane i mogą być użyteczną wskazówką podczas kuracji.

Podobnie jak termometr, do naszej apteczki podróżnej warto spakować także ciśnieniomierz. Salony iSpot mają w swojej ofercie wyjątkowe modele tych urządzeń. Skąd ta wyjątkowość? Oprócz tego, że zajmą w waszej torbie niewiele miejsca, nie wymagają zabierania jakichkolwiek kabli – są bezprzewodowe. Po owinięciu opaski na ramieniu, urządzenie natychmiast połączy się ze smartfonem. Aplikacja uruchomi się automatycznie i po wykonaniu kilku prostych kroków urządzenie jest gotowe do pomiaru ciśnienia. Apka Health Mate przechowa wszystkie wasze pomiary, a także wygeneruje łatwy do odczytania wykres.

O zdrowiu i bezpieczeństwie należy także myśleć na wodzie lub w drodze. Jeśli zamierzacie dotrzeć w wybrane miejsce samochodem, a poprzedni wieczór minął wam pod znakiem degustacji napojów wyskokowych miejscowej produkcji, nie możecie narażać swojego życia siadając za kierownicą na „lekkim gazie”. W takich sytuacjach oczywistą reakcją jest chwycenie za alkomat, który szybko zweryfikuje, czy jesteśmy w stanie prowadzić. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyliście się w ten praktyczny gadżet, warto odwiedzić najbliższy salon iSpot – znajdziecie tam dwa modele znanego producenta w branży urządzeń służących do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenia te, oprócz precyzyjnych pomiarów, pomogą wam dokładnie oszacować, kiedy niechciane promile spadną do 0,00% dzięki technologii ZeroLine. Ponadto, aplikacja alkomatu na Twoim telefonie pomoże wezwać przewóz Uberem, jeśli poziom wydychanego alkoholu nie pozwoli na samodzielny powrót do domu. Intuicyjna obsługa, dokładność i rozmiary zwykłego breloczka.

Bez względu na to, gdzie planujecie urlop, zawsze warto się zabezpieczyć, dla siebie i najbliższych. Nawet jeśli nie czujecie się przekonani, nic nie stoi na przeszkodzie, by robiąc sobie przerwę od słońca, odwiedzić jeden z klimatyzowanych salonów iSpot i wypróbować wspomniane urządzenia. Zawsze jest szansa, że waszą uwagę przykuje coś co sprawi, że najbliższe wakacje będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »