SAD jako pracodawca. Wypowiedzi pracowników

Chciałabym zachęcić potencjalnych kandydatów do wzięcia udziału w naszych rekrutacjach, cytując wypowiedzi naszych pracowników. Są to prawdziwe słowa handlowców, coachów i kierowników, w oparciu o własne doświadczenia. Nie były koloryzowane, zmieniane, zawierają zarówno pozytywne jak i negatywne odczucia związane z pracą w iSpot. Zachęcam do zapoznania się z nimi i poczucia klimatu pracy z nami.

Praca na stanowisku handlowca w iSpot to świetne doświadczenie zawodowe. Często czytamy w ogłoszeniach o pracę informacje o tym, że oczekuje na nas młody zespół, który będzie ambitnie się rozwijał, gdzie zaoferują nam atrakcyjne warunki zatrudnienia i gdzie na najlepszych czeka możliwość szybkiego awansu.

Wszystkie te zachęcające słowa często nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. iSpot to świetne miejsce dla osób z zacięciem handlowym, które kochają sprzęt Apple.

W firmie faktycznie pracuje sporo młodych osób, zaczynając już od świeżych maturzystów. Firma SAD stawia na ciągły rozwój pracowników, oferując mnóstwo szkoleń - zarówno tych podnoszących umiejętności sprzedażowe i interpersonalne, jak i wiedzę na temat nowych technologii.

W salonie iSpot nie zajmujemy się prostą sprzedażą, to kompleksowa obsługa klienta, nawiązanie miłej rozmowy, odkrycie jego potrzeb, dopasowanie rozwiązania i zamknięcie sprzedaży. Naszym celem jest przekonanie klienta, żeby nie tylko dokonał u nas zakupu, ale przede wszystkim żeby był naprawdę zadowolony i wracał do nas jak najczęściej. To naprawdę może dać satysfakcję! Pamiętaj, że jako przedstawiciel Apple chcemy być jak najdalej od smutnego pomóc w czymś i do kasy tędy. Doświadczenia w iSpot to coś o wiele więcej, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości, niezależnie od tego jaką drogę wybierzesz

Wynagrodzenie jest atrakcyjne, w dużej mierze uzależnione od tego, co naprawdę robimy. Istnieje sporo możliwości jego zwiększenia, przez aktywną sprzedaż i realizację celów lub udział w konkursach dla handlowców.

W iSpot na pewno nie popadniesz w rutynę - praca salonu wymaga ciągłego zaangażowania. Najlepszym naprawdę łatwo jest awansować - rekrutacja na stanowiska kierownicze odbywa się najpierw wśród pracowników firmy, więc gdy już nabierzesz doświadczenia być może dostaniesz szansę wykazania się na stanowisku menedżera czy logistyka.

Są u nas osoby, które pracują tu od ponad pięciu lat, niektóre ciągle w salonie, inne przeniosły się już do centrali. Wszyscy czujemy się tu bardzo dobrze, możemy na sobie polegać i wzajemnie się wspierać.

Inny handlowiec mówi natomiast tak: Praca w salonie iSpot dla nas, handlowców jest ciekawym doświadczeniem, ze względu na radość jaką sprawiają nam gadżety, poznawanie nowinek technologicznych, rozwiązań ułatwiających nam w dużym stopniu życie. Przebywając na codzień z tymi produktami, siłą rzeczy uczymy się ich, wciągamy się w to i coraz więcej o tym czytamy, nakrącając jeden drugiego. Szkolenia produktowe i sprzedażowe, na które jesteśmy wysyłani pozwalają nam poszerzyć wiedzę techniczną, produktową oraz w zakresie obsługi klienta, co może przynieść profity dla firmy. Umożliwiają także rozwój, poznawanie nowych ludzi, dzięki czemu również zawiązuje się masa międzymiastowych przyjaźni i kontaktów, które trwają jeszcze długo.

Jeżeli chodzi o minusy tej pracy, to jedynym jaki możemy podać, jest praca w galerii, która jak wiadomo nie jest zbyt komfortowa :) Jednocześnie plusem i minusem tej pracy jest kontakt z klientem trudnym, wymagającym i takim, który chce być obsłużony na najwyższym poziomie. Uczy nas to z pewnością dużo cierpliwości, dystansu (także do siebie), więc mamy możliwość pracy nie tylko nad wiedzą produktową, ale także nad własnym charakterem.

Ogromną satysfakcję daje nam fakt, że ciężka praca, którą wkładamy w obsługę na jak najwyższym poziomie zazwyczaj nie przepada, ale procentuje w momencie, kiedy odpowiednio potraktowany klient wraca zadowolony i chętnie kontynuuje współpracę z nami, informując również swoich znajomych, że w naszym salonie znajdują się kompetentni i sympatyczni ludzie, którzy w razie problemów, czy jakichkolwiek wątpliwości chętnie służą pomocą.

Kolejny handlowiec mówi natomiast tak: W iSpocie nie mamy powodów do narzekań. W dzisiejszych, trudnych czasach firma traktuje nas poważnie i zachowuje się uczciwie w stosunku do każdego z pracowników. Chciałbym, aby moje pierwsze słowa były pełne pasji i zaangażowania oraz ambitnych celów, ale na dziś dzień najbardziej cenię sobie stabilność. Jestem bardzo wdzięczny firmie za możliwość odbycia szkoleń, na których nikt, od kiedy mam przyjemność, nie wydaje się oszczędzać. Nie mogę także zapomnieć o znakomitej atmosferze która pracuje w naszym salonie, a to już zapewne zasługa naszej kierowniczki która dobiera naszą załogę z dużym wyczuciem.

Oraz: Praca w iSpot jest właściwie pierwszą moją poważną pracą i jako taka jest czymś naprawdę godnym pozazdroszczenia. Mam na myśli zarówno atmosferę panującą w salonie, w którym pracuję, a która wynika ze zgrania całego zespołu i wzajemnej sympatii, jaką darzą się pracownicy, jak i to, w jaki sposób traktuje nas pracodawca. W dzisiejszych czasach niezwykle istotne są stabilne warunki zatrudnienia, a SAD takie właśnie nam oferuje. Dla mnie osobiście niezwykle ważna jest umowa o pracę, którą mi zaoferowano. Cenię sobie również liczne szkolenia, które organizowane są dla handlowców; przeprowadzane są zawsze przez osoby o najwyższych kwalifikacjach z należytą starannością, tak, że nie można w żadnym wypadku nazwać zmarnowanym czasu na nich spędzonym.

Handlowiec z Warszawy: Z branżą komputerową mam do czynienia już kilka lat, pracując między innymi w salonach komputerowych innych sieci, aczkolwiek praca w iSpot to prestiż i możliwość reprezentowania światowej marki w Polsce. Prezentowanie firmy z Cupertino to przede wszystkim dostarczanie klientowi jakże pożądanej JAKOŚCI i MARKI jaką są produkty firmy APPLE. W wykonywanej pracy lubię przede wszystkim kontakt z ludźmi. Należy również wspomnieć tu o atmosferze panującej wśród załogi, przecież nic nie poprawia tak humoru przy trudach codziennej pracy (rozwiązywaniu problemów) jak bezinteresowna pomoc koleżanek i kolegów z załogi. Szczery uśmiech na początek dnia też umila dalszą pracę. Podoba mi się również aspekt związany z wymianą doświadczeń pomiędzy załogą, osoby mające większe doświadczenie i wiedzę chętnie i bez jakichkolwiek oczekiwań dzielą się tą wiedzą i tym doświadczeniem z innymi. Praca, którą wykonuje niesie za sobą duży bagaż pozytywnych emocji związanych z satysfakcją wynikającą z trafnego oszacowania potrzeb klienta związanych ze sprzętem oraz umiejętnego doradzania klientowi w doborze produktów marki APPLE. Poczucie spełnienia i swoistej dumy nabiera dużego znaczenia w momencie gdy widzę daną osobę, która zadowolona z zakupu odwiedza nas ponownie nabywajżc kolejne urządzenia firmy APPLE. Ogromną satysfakcję dają mi również wyniki jakie osiągamy w salonie wspólnie jako zespół.

Szkolenia są nieodzownym i koniecznym elementem poszerzającym naszą wiedzę w dziedzinie oferowanych produktów, standardów obsługi klienta, nowych technologii wprowadzanych na rynek. Jestem przekonana, że dzięki szkoleniom jestem w stanie potencjalnego klienta znacznie skuteczniej zachęcić do kupna produktów firmy APPLE. Dzięki szkoleniom mamy możliwość wymiany doświadczeń nie tylko z kolegami z salonu, ale również kolegami z innych salonów. Wysoko oceniam szkolenia produktowe kiedy można w praktyce poznać sprzęt, który za chwilę będziemy mieć w sprzedaży. Wyzwaniem jest dla mnie poznawanie nowego sprzętu, nowych technologii i możliwości jakie za tym idą. Praca w branży IT jest podobna trochę do pracy lekarza - cały czas trzeba być na bieżąco, czytać i szkolić się. Musimy pamiętać o zasadzie, że im więcej wiemy tym lepiej jesteśmy w stanie doradzić klientowi, a co za tym idzie dostarczyć produkt do odbiorcy odpowiedni do jego wymagań.

Zastępca kierownika sklepu z Warszawy: Mam kilkunastoletnie doświadczenie w branży komputerowej. Sprzedaż i doradztwo w zakresie sprzętu Apple to jednak inny, wyższy poziom. Apple wyznacza standardy i stanowi punkt odniesienia dla innych firm. Produkty z logo jabłuszka są klasy premium i często również nasi klienci aspirują do tej grupy. Aby zapewnić im wysoki poziom obsługi wymagana jest dobra znajomość sprzętu połączona z komunikatywnością i chęcią pomocy ze strony każdego handlowca iSpot. Satysfakcje przynosi dobór i sprzedaż towarów z najwyższej półki właśnie dla klientów o dużych wymaganiach np. do profesjonalnych zastosowań graficznych, obróbki wideo czy dźwięku. Klienci tacy kreują potrzebę pogłębiania wiedzy. W pracy w naszym salonie cenie sobie ponadto b. dobre relacje z koleżankami i kolegami, dzięki czemu nawet stresujące sytuacje są szybko rozładowywane. Podsumowując, w pracy handlowca iSpot poprzeczka z wymaganiami jest dosyć wysoko ustawiona ale przynosi sporo satysfakcji na codzień.

Trener z Warszawy: Kiedy trzy lata temu rozpoczynałam pracę w łódzkim iSpocie, nie miałam zielonego pojęcia na temat sprzętu Apple. Teraz zajmuję się szkoleniem handlowców w jednym z najlepszych warszawskich salonów. iSpot to miejsce dla osób, które chcą i potrafią się zaangażować. Dla osób, które uwielbiają nowe technologie i codzienne wyzwania. Dla osób, które cenią stabilność zatrudnienia, jasne zasady i przyjazną atmosferę pracy. Zdecydowanie polecam!

Pracownik z dwuletnim stażem z Wrocławia mówi: Moja przygoda z iSpot zaczęła się 21 miesięcy temu... Zdążyłem zwiedzić wszystkie wrocławskie salony, sprzedać kilkaset komputerów, poznać wspaniałych ludzi, podenerwować się, awansować :) Dumny jestem jak klient przychodzi do salonu i mówi: Panie Łukaszu, jestem zadowolony z tego co mi Pan polecił. Owszem, czasem jest niedoczas, jest stres. Ale gdzie go nie ma. Tu są fajne perspektywy, ciekawi ludzie i szansa, aby nieźle zarobić. Elastyczny grafik, można naprawdę godzić to z innymi zajęciami.

Stawiamy także na awanse wewnętrzne w obrębie naszych struktur, zależy nam na rozwoju naszych pracowników:

Kierownik salonu: Nie zawsze byłam kierownikiem. Pracę dla firmy SAD rozpoczęłam jak handlowiec jeszcze w czasie studiów. Nie ukrywam, że w tamtych czasach nie planowałam zostać w iSpotach na dłućej. Życie jednak chciało inaczej. Po dwóch latach ciężkiej pracy, ale też świetnej zabawy, firma postanowiła docenić moje zaangaćowanie i zaproponowano mi awans na stanowisko kierownika. Z niemałym zaskoczeniem przyjęłam tę propozycję i mam przyjemność zajmować to stanowisko do dzisiaj. W międzyczasie zrobiono wszystko, aby doskonale przygotować mnie do obowiązków menedżerskich. Regularne, cykliczne szkolenia pomagają mi nieustannie się rozwijać i pracować coraz lepiej. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że mogę każdego dnia spełniać się zawodowo. Duży udział w mojej przygodzie ma załoga salonu iSpot Stary Browar, z którą na co dzień pracuję. To naprawdę niesamowita grupa ludzi, a kiedy mam ich przy swoim boku jestem gotowa zmierzyć się z każdym wyzwaniem.

Coach: Możliwość awansu była dla mnie ogromną motywacją do dalszej współpracy z Centralą. Poczułam się niezwykle doceniona i zdałam sobie sprawę z faktu, że przez 2 lata nie pracowałam na darmo, że ktoś to widział i dał mi szansę na dalszy rozwój osobisty.

Jeżeli chciałbyś lub chciałabyś to samo powiedzieć o swojej pracy, dołącz do nas już dziś i czerp satysfakcję ze swojego rozwoju zawodowego.

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »