Jak dezynfekować iPhone'a oraz inne urządzenia Apple?

Korzystanie z urządzeń Apple przekłada się na bezpośredni kontakt z naszą skórą, ubraniami oraz innymi przedmiotami i powierzchniami, z których korzystamy na co dzień. Podczas użytkowania pojawiają się na nich widoczne, a czasami niewidoczne zanieczyszczenia, a także mikroorganizmy, które mogą okazać się patogenne. Oto kilka prostych porad, które pomogą Ci zadbać o higienę podczas korzystania z Twoich urządzeń Apple.


Z tego artykułu dowiesz się

  1. Jak dezynfekować urządzenie Apple?
  2. Czym zdezynfekować iPhone’a oraz inne urządzenia Apple?

Jak dezynfekować urządzenie Apple?

  • 1. Przed rozpoczęciem czyszczenia każde urządzenie Apple musi zostać odłączone od zasilania: wyłącz je, odłącz zasilacz. Dotyczy to nie tylko gadżetów Apple, ale także podłączonych do nich urządzeń peryferyjnych, a także akcesoriów wymagających zasilania. Jest to konieczne, aby uniknąć zwarcia i dalszej awarii elementów urządzenia.
  • 2. Do czyszczenia większości urządzeń Apple można użyć miękkiej, niestrzępiącej się ścierki lekko zwilżonej czystą wodą bez dodatków. W tym celu idealnie się sprawdzi ściereczka z mikrofibry, na przykład Whoosh! Screen Shine GO Portable, która służy do usuwania zanieczyszczenia z powierzchni iPhone’a, iPada, Maca oraz innych urządzeń. Taki materiał może być używany nie tylko do czyszczenia obudowy gadżetu — nadaje się także do czyszczenia ekranu. 
  • 3. Jednym z nielicznych wyjątków od tej reguły jest monitor Apple Pro Display XDR, który jest chroniony szkłem ze specjalną nanoteksturą. Do czyszczenia tej powierzchni używaj tylko polerującej ściereczki, która jest dołączona do zestawu z urządzeniem. Inne materiały mogą go uszkodzić.
    Pamiętaj, że nie trzeba zbyt intensywnie wycierać urządzenia ani używać siły, bo może to skutkować uszkodzeniem samego urządzenia lub powłoki na jego obudowie.
  • 4. Niektóre elementy urządzeń Apple, na przykład tylne panele iPhone'a 11 Pro i iPhone'a 11 Pro Max, mają porowatą strukturę — są one wykonane z przyjemnego w dotyku teksturowanego szkła. Aby wyeliminować zanieczyszczenia na tej powierzchni, możesz użyć miękkiej, niestrzępiącej się ściereczki zamoczonej w lekkim roztworze mydła i wody. Po użyciu mydlanego roztworu należy przetrzeć obudowę urządzenia miękką, wilgotną ściereczką. Jest to konieczne, aby usunąć pozostałości mydła z powierzchni urządzenia i zapobiec przenikaniu wilgoci do środka gadżetu.
  • 5. Nie używaj domowych środków czyszczących do dezynfekowania urządzeń Apple. Dotyczy to szczególnie rozpuszczalników, wybielaczy, a także cieczy zawierających nadtlenek wodoru, aceton, amoniak i inne agresywne składniki. Mogą one powodować uszkodzenia zewnętrznych elementów urządzenia, a także przenikać do niego przez otwory i powodować nieodwracalne zmiany w elementach. Ponadto, korzystając z urządzeń Apple, musisz uważać na wszelkie kosmetyki. Na przykład, koniecznie zdejmuj Apple Watch przed wejściem pod prysznic. Owszem, zegarek jest wodoodporny, ale szampony i żele do mycia ciała mogą niekorzystnie wpływać na jego ochronę przed wilgocią.

Czym zdezynfekować iPhone’a oraz inne urządzenia Apple?

Wyświetlacz, klawiaturę i inne zewnętrzne twarde powierzchnie można zdezynfekować, używając miękkiej, niepylącej ściereczki nasączonej 70-procentowym alkoholem izopropylowym lub chusteczek dezynfekujących Whoosh. Jest to konieczne, aby usunąć z powierzchni urządzenia Apple absolutnie wszystkie patogeny, co jest szczególnie istotne w przypadku części metalowych, na których mikroorganizmy pozostają aktywne szczególnie długo. 

Polecane produkty do dezynfekcji

Whoosh 
spray antybakteryjny


whoosh- spray antybakteryjny do czyszczenia ekranu
Zobacz produkt

Whoosh
chusteczki antybakteryjne


whoosh - chusteczki antybakteryjne do czyszczenia ekranu
Zobacz produkt

W ofercie iSpot mamy również specjalne antybakteryjne aerozole przeznaczone do czyszczenia i dezynfekowania sprzętu Apple — Whoosh. Aerozol ma w zestawie miękką, niestrzępiącą się szmatkę z mikrofibry. Konieczne jest rozpylenie zawartości na materiał, a następnie przetarcie nim powierzchni urządzenia. W żadnym wypadku nie należy rozpylać płynu z aerozolu bezpośrednio na urządzenie. W takim przypadku płyn może trafić do środka urządzenia, tym samym powodując zwarcie i inne krytyczne uszkodzenie elementów.

Zamów z bezpieczną dostawą
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »