iPad do nauki w domu. Rozwiązania dla uczniów i nauczycieli.

Minister Edukacji Narodowej zachęca nauczycieli, by wspierali uczniów i za pośrednictwem technologii przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Przygotowanie e-materiałów wymaga odpowiedniego środowiska i zaawansowanych narzędzi technologicznych. Jednym z nich jest iPad. Będzie on pomocny w tworzeniu materiałów dydaktycznych, kierowaniu nauki w trybie zdalnym oraz prowadzeniu lekcji on-line.


Z tego artykułu dowiesz się

  1. 1. Jak stworzyć prezentację na iPad?
  2. 2. Do czego służy aplikacja Zadane
  3. 3. Lekcja On-line. Z iPad to możliwe!
  4. 4. Jak się nie zgubić w edukacyjnych aplikacjach
  5. 5. Z jakich aplikacji do nauki w domu warto skorzystać?

IPAD DLA NAUCZYCIELA

Firma Apple stworzyła szereg przydatnych narzędzi, które mają na celu wsparcie nauczyciela w kreowaniu i udostępnianiu materiałów, śledzeniu postępów każdego z uczniów. Dzięki tym technologicznym rozwiązaniom nauczyciel może się skupić na tym, co najważniejsze: nauczaniu.

Jak stworzyć prezentację na iPadzie?

Skuteczne przekazanie skomplikowanych zagadnień jest prawdziwą sztuką. Żeby trudne tematy stały się zrozumiałe, należy kreatywnie podejść do sposobu tworzenia materiałów dydaktycznych, zwłaszcza gdy są to materiały do samodzielnej pracy w domu. A więc, jak stworzyć inspirujące, ciekawe materiały do samodzielnej pracy w domu za pomocą iPada? Pomocne będzie narzędzie Keynote – najlepsza aplikacja do tworzenia prezentacji.

Oto kilka porad dla nauczycieli:

1. Ciekawa oprawa lekcji potrafi wzbudzić zainteresowanie. Dlatego warto jest urozmaicić treść zajęć ładnymi grafikami, animacją i innymi efektami. W Keynote tworzenie prezentacji jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Jeśli szukasz pomysłów na oprawę graficzną swojej prezentacji, możesz skorzystać z 30 oryginalnych motywów, zaprojektowanych przez Apple. Po prostu dodaj swoje materiały do szablonu prezentacji i gotowe! Możesz także użyć zdefiniowanych stylów, dzięki którym tekst, wykresy, tabele i grafiki będą wyglądać pięknie.

2. Użyj efektów specjalnych jak w kinie. W Keynote są dostępne piękne kinowe przejścia slajdów do łatwego tworzenia atrakcyjnych materiałów do nauki. Dzięki efektom specjalnym możesz jednym kliknięciem utworzyć animację, która z pewnością przyciągnie uwagę uczniów.

Na przykład, możesz dodać magiczne przejście, które sprawi, że obiekt na slajdzie zamieni się w animację i przesunie się w inne miejsce. Najłatwiejszym sposobem dodania efektu Magicznego przejścia jest utworzenie slajdu, dodanie do niego obiektów, a następnie powielenie go i dostosowanie ułożenia, wielkości i orientacji obiektów znajdujących się na utworzonej kopii. W przejściu uwzględniane są wszystkie obiekty, które znajdują się na obu slajdach. Obiekty znajdujące się na pierwszym slajdzie, których nie ma na kolejnym, zanikną podczas trwania przejścia. Obiekty znajdujące się na kolejnym slajdzie, których nie ma na pierwszym, pojawią się podczas trwania przejścia.I. W nawigatorze slajdów wybierz ten slajd, do którego chcesz dodać Magiczne przejście. Ponownie stuknij w wybrany slajd, a następnie stuknij w Przejście.

II. Stuknij w Dodaj przejście, następnie stuknij w Magiczne przejście. Potem stuknij w Gotowe.

III. Stuknij w Powiel, aby duplikować slajd (jeśli slajd został wcześniej powielony, stuknij w Anuluj).

IV. Zmień wygląd lub położenie obiektów na jednym lub obu slajdach. Możesz obracać je, przeciągać w nowe miejsca, zmieniać ich wielkość, dodawać lub usuwać na dowolnym ze slajdów i nie tylko.

Efekt Magiczne przejście działa najlepiej, gdy na obu slajdach jest przynajmniej jeden wspólny obiekt, którego wygląd lub położenie ulega zmianie.

3. Dodaj interaktywne wykresy. Wizualizuj dane w nowy, ujmujący sposób. Już nie trzeba tworzyć serii wykresów. Wystarczy podpiąć pod wykres serię danych, a krzywe będą się przesuwać same.

4. Użyj Keynote Live. Pozwoli Ci to zaprezentować pokaz slajdów w trybie zdalnym. Za pomocą aplikacji Keynote możesz odtworzyć prezentację przez Internet, dzięki czemu uczniowie będą mogli ją oglądać na własnych urządzeniach w tym samym czasie, przebywając w dowolnym miejscu.

Polecane produkty

iPad Pro


Image
Zobacz produkt

iPad Air


Image
Zobacz produkt

Aplikacja Zadane

Ta aplikacja tworzy wspólną wirtualną przestrzeń dla nauczyciela i uczniów. Dzięki niej nauczyciel może łatwo udostępniać i zbierać zadania, obserwować postępy uczniów, współpracować z każdym z nich w trybie indywidualnym w czasie rzeczywistym, z każdego miejsca. Aplikacja Zadane jest intuicyjna i łatwa w obsłudze także dla uczniów.

Jak to działa:

  • • Zlecone zadania wyświetlają się na iPadach uczniów.
  • • Zadania są uporządkowane według terminów i przedmiotów.
  • • Nauczyciel ma podgląd, czy każdy z podopiecznych dobrze sobie radzi z pracą domową.
  • • Nauczyciel ma możliwość dostosowania program nauczania do indywidualnych potrzeb.
  • • Zarówno nauczyciel, jak i uczeń szybko otrzymują informację zwrotną, co ułatwia komunikację zwłaszcza podczas nauki w domu.

Nauczyciel z łatwością może tworzyć na iPadzie materiały do samodzielnej pracy w domu i wysyłać je jak maile. W materiałach do zajęć można umieścić niemal wszystko: linki, dokumenty, PDF-y, nawet odsyłacze do aktywności w aplikacjach edukacyjnych. Materiały mogą także służyć do przekazywania ważnych informacji i zadawania prac domowych.

Weź iPada na raty, zapłać później!

Lekcja On-line. Z iPad to możliwe!

Nauczyciel i jego klasa mogą pracować razem w trybie zdalnym. Kiedy podczas nauki nauczyciel korzysta z Numbers, Pages lub Keynote w aplikacji Zadane, wystarczy kilka stuknięć, aby rozpocząć wspólną pracę z podopiecznymi nad ich zadaniami. Można także na bieżąco dodawać pisemne czy dźwiękowe komentarze bezpośrednio w dokumentach, nad którymi pracujecie. Dzięki temu lekcja wygląda prawie, jakby była prowadzona na żywo.

Skorzystaj ze zniżki edukacyjnej!

Edukacyjne aplikacje na iPad – jak tu się nie zgubić?

Wśród aplikacji w AppStore można znaleźć mnóstwo ciekawych materiałów edukacyjnych zarówno dla najmłodszych, jak i dla licealistów. Czasem uczniowie, zwłaszcza młodsi, mają problem z odnalezieniem właściwej aplikacji. Tu z pomocą przychodzi apka Zadania, która zaprowadzi ucznia do odpowiednich materiałów. Nauczyciel wybiera aplikację, która będzie najbardziej odpowiednia w realizacji programu. Następnie wybiera aktywność, która zostanie udostępniona uczniom jako Materiał, a uczniowie z kolei będą mogli przejść do udostępnionych treści po jednym stuknięciu. Takie łatwe poruszanie się po aplikacjach umożliwia nowy interfejs – ClassKit.

Polecane produkty

iPad Pro


Image
Zobacz produkt

iPad Air


Image
Zobacz produkt

IPAD DLA UCZNIA

iPad do nauki. 

iPad jest niezastąpionym narzędziem do nauki. Jest na tyle intuicyjny, że każdy uczeń od razu zrozumie, jak go używać. iPad jest tak wielofunkcyjny, że sprawdzi się w każdym obszarze nauki, poczynając od przedmiotów twórczych, kończąc tymi ścisłymi. A dzięki całej kolekcji zaprojektowanych przez Apple aplikacji edukacyjnych, iPad daje uczniom i nauczycielom możliwość ciągłej współpracy zarówno w szkole, jak i poza nią.

 Z jakich aplikacji do nauki w domu warto skorzystać?

#zostańwdomuzispot
 

Geogebra
W tej aplikacji znajduje się ponad milion bezpłatnych symulacji, ćwiczeń, lekcji i gier matematycznych. Dostępne są materiały z różnych obszarów matematyki – arytmetyki, geometrii, algebry, statystyki, trygonometrii, rachunku prawdopodobieństwa. W aplikacji Geogebra można się nauczyć rozwiązywania równań, budowania wykresów funkcji, analizy danych, rachunku prawdopodobieństwa. Uczniowie mogą korzystać z darmowych lekcji z matematyki oraz odrabiać w aplikacji prace domowe, a wyniki udostępniać nauczycielowi.

#zostańwdomuzispot
 

Duolingo
Przyjemna, skuteczna i zabawna forma nauki języka. Ta aplikacja umożliwia naukę języka obcego w formie gry. Duolingo pomaga rozwinąć umiejętności czytania, pisania, mówienia, słuchania i rozmowy. Dzięki tej aplikacji można śledzić swoje postępy, zdobywać nagrody, a co najważniejsze: dołączyć do największej na świecie społeczności osób uczących się języków. W bezpłatnej wersji Duolingo znajduje się 30 języków, więc języki ze szkolnego programu kształcenia na pewno znajdą się wśród nich.

#zostańwdomuzispot
 

Tynker
Jest to aplikacja do nauki kodowania dla uczniów w każdym wieku, z której korzystają już tysiące szkół. Podczas kodowania w Tynker dzieci rozwijają umiejętność koncentrowania się, uczą się rozwiązywania problemów, debugowania, sekwencjonowania, wizualizacji przestrzennej i myślenia algorytmicznego. Tynker to kompletny system nauki programowania, w którym dzieci zaczynają eksperymentować z blokami wizualnymi, a następnie przechodzą do JavaScript, Swift i Python, projektując gry, tworząc aplikacje i inne niesamowite projekty.

#zostańwdomuzispot
 

Molecules by Theodore Gray
To doskonała aplikacja na iPada dla uczniów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o związkach chemicznych i substancjach, z których składają się otaczające nas przedmioty. Jest to zarówno pouczająca, jak i zabawna, pełna mało znanych faktów aplikacja. Znajduje się tu spory kawał teorii, zrozumienie, której będzie łatwiejsze dzięki wspaniałym animacjom 3D.

#zostańwdomuzispot
 

PDF Expert
Aplikacja mobilna do pełnej pracy z dokumentami w formacie PDF. Dzięki czemu uczeń może zarówno czytać, jak i słuchać  aplikacja szybko przekształci fragment tekstu w prawdziwą mowę, a podręcznik w pełnoprawny audiobook. Ponadto podczas studiowania materiału można podkreślać, przekreślać i wyróżniać tekst, dodawać komentarze i notatki zarówno ręcznie, jak i w formie naklejek. Praca z e-podręcznikami będzie znacznie łatwiejsza dzięki PDF Expert.


Dlaczego jeszcze warto kupić iPada? Przejdź do artykułu

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »