Dlaczego warto kupić iPada?

 

iPad to jeden z flagowych produktów firmy Apple. Jest niezawodny, naszpikowany technologią, wielozadaniowy, wydajny, poręczny – wszystkich atutów nie da się wymienić! iPad otwiera przed Tobą szeroki zakres możliwości – zupełnie jak prawdziwy komputer. A nawet więcej! Łączy bowiem w sobie moc komputera z mobilnością i lekkością tabletu. Wykorzystaj cały jego potencjał, sięgając po akcesoria do iPada, które pozwolą Ci zamienić go w pełnowartościowy laptop i wielofunkcyjny tablet graficzny.


Czego się dowiesz?

 1. Klawiatura do iPada. Dlaczego warto ją kupić?
 2. Jak sparować mysz Bluetooth z iPadem?
 3. iPad do rysowania
 4. Aplikacje do rysowania
 5. Rysik do iPada

Klawiatura do iPada. Dlaczego warto ją mieć?

Pracuj wygodnie na dokumentach tekstowych. iPad ma wyświetlaną klawiaturę, która sprawdza się np. przy szybkim odpisywaniu na wiadomości. System iPadOS zawiera usprawnienia, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę z dokumentami tekstowymi. iPadOS obsługuje pasek przewijania, który pozwala szybko poruszać się po plikach lub stronach, zaznaczać, kopiować, wklejać oraz edytować tekst. Przesuwanie kursora również jest znacznie ulepszone  — porusza się on szybciej i z większą precyzją. Po prostu chwyć kursor i przeciągnij go w wybrane miejsce.

Natomiast podczas pracy nad dłuższym dokumentem tekstowym w aplikacji Pages lub Microsoft Word, przyda się bardziej zaawansowane narzędzie, takie jak Smart Keyboard  pełnowymiarowa klawiatura z etui dla iPada, która poradzi sobie nie tylko z dużą ilością pisanego tekstu, ale także z ochroną urządzenia przed uszkodzeniem. Po złożeniu etui z klawiaturą zamienia się w cienką i lekką obudowę, która idealnie pasuje do iPada. Dostępna dla różnych modeli iPada, klawiatura Smart Keyboard jest gotowa do pracy natychmiast po założeniu. Oprócz tego, etui z klawiaturą pełni rolę podstawki, która umożliwia ustawienie iPada pod różnymi kątami, odpowiednio do tego co robisz – piszesz, czytasz czy oglądasz filmy.

Usprawnienia systemowe w połączeniu z klawiaturą Smart Keyboard sprawiają, że iPad bierze od komputera to, co najlepsze i zamienia się w urządzenie, które technologicznie wyprzedza pełnowartościowego laptopa.

Jak sparować mysz Bluetooth z iPadem?

Już wiesz, w jaki sposób za pomocą etui z klawiaturą iPad przekształca się w laptop. A czy wiesz, że można do niego podłączyć mysz, zupełnie jak do prawdziwego komputera? W systemie iPadOS 13 pojawiła się taka możliwość!

Jeśli chcesz sterować iPadem za pomocą myszy, upewnij się, że iPad ma zainstalowany system iPadOS 13. Najwygodniejszą opcją przeprowadzenia procesu konfiguracji iPada i myszy jest Bluetooth. W taki sposób możesz połączyć iPada z każdą myszką Bluetooth – Apple Magic Mouse, Apple Magic Mouse 2 oraz myszkami innych renomowanych marek, takich jak Logitech.

Proces połączenia myszy z iPadem jest bardzo prosty:

 1. 1. Wejdź w ustawienia iPada.
 2. 2. Przewiń w dół do opcji Dostępność i otwórz ją.
 3. 3. Wybierz sekcję Dotyk.
 4. 4. Następnie przejdź do opcji Assistive Touch i włącz ją.
 5. 5. Na dole menu znajduje się opcja Urządzenia wskazujące. Wybierz ją.
 6. 6. Wybierz Urządzenia Bluetooth.
 7. 7. Teraz weź do ręki mysz, którą chcesz połączyć z iPadem i ustaw tryb parowania.

Jest to stosunkowo szybki, łatwy i prosty proces. Dobrze dobrana, ergonomiczna mysz komputerowa zapewnia komfort pracy, więc warto się rozejrzeć za modelem, który odpowiada Twoim potrzebom.

Polecane produkty

iPad Air


Image

iPad Pro


Image


iPad do rysowania

Co sprawia, że digitalowi artyści wybierają iPad Pro jako podstawowe narzędzie pracy? Przede wszystkim, niesamowitej jakości ekran Liquid Retina, który pięknie odwzorowuje kolory dzięki technologii True Tone. Gotowe obrazy i ilustracje nie wymagają korekty kolorystycznej, bo wyświetlacz iPada Pro nie potrzebuje kalibracji.

iPad Pro jest niezawodny również pod kątem szybkości działania, tablet się nie zacina nawet na sekundę, a gesty, wykonywane na tym urządzeniu podczas rysowania są płynne i precyzyjne.

Aplikacje do rysowania

Nieważne, czy dopiero rozwijasz swój talent, czy jesteś profesjonalnym grafikiem. W App Store znajdziesz aplikacje do rysowania, które są dedykowane zarówno zaawansowanym, jak i początkującym twórcom. Każdy znajdzie dla siebie aplikację wedle swoich oczekiwań i potrzeb.Przykładem aplikacji do rysowania, polecanej przez digital twórców jest Procreate  aplikacja do rysowania z najwyższej półki. Doskonałe narzędzie dla profesjonalnych malarzy, ilustratorów. Aplikacja Procreate oferuje wachlarz narzędzi, które w realistyczny sposób oddają fakturę pasteli suchych i olejnych, akwareli, ołówka, pędzli różnej grubości, tuszy oraz wielu innych narzędzi plastycznych. Aplikacja jest wydajna, umożliwia nagrywanie procesu tworzenia obrazu, obsługuje warstwy. Procreate to papier, płótno i szkicownik w jednej aplikacji.

Rysik do iPada

iPad Pro w połączeniu z Apple Pencil jest niezastąpionym narzędziem graficznym dedykowanym twórcom. Za pomocą Apple Pencil możesz robić notatki, rysować, dodawać adnotacje, a nawet tworzyć zaawansowane animacje i edytować filmy. Jest niezwykle intuicyjny i wygodny w użytkowaniu, a w dłoni leży zupełnie jak zwykły ołówek. Apple Pencil jest zaawansowany technologicznie, dzięki czemu działa płynnie i precyzyjnie – z dokładnością co do piksela. Nie doświadczysz z nim problemów ze sterowaniem czy opóźnioną reakcją rysika. Ta płynność i intuicyjność rysika zacierają granicę między pracą na ekranie iPada a rysowaniem na tradycyjnym papierze.

Doświadczenie przy rysowaniu na iPadzie Pro sprawia, że to urządzenie w połączeniu z Apple Pencil jest najczęściej wybieranym narzędziem wśród digitalowych artystów.

Polecane produkty

Mysz
Bluetooth


Image

Klawiatura
do iPada


Image

Rysik
do iPada


ImageOK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »