MacBook Air czy Pro - wskazujemy różnice

 

Macbook Air vs Macbook Pro - który wybrać?

MacBook Air vs Pro - wygląda MacBooków - iSpot.pl

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem laptopa marki Apple, na pewno stoisz przed dylematem, który model wybrać - Macbook Air czy Macbook Pro? Decyzja nie jest łatwa, bowiem każdy z nich ma w sobie coś, co go wyróżnia. Postaramy się zatem pomóc w wyborze i przedstawimy ich właściwości, podobieństwa i różnice, abyście mogli cieszyć się sprzętem idealnie dobranym do potrzeb.

Macbook Air

Macbook Air to laptop z najwydajniejszą baterią wśród produktów z rodziny Apple - jego akumulator potrafi zapewnić nie tylko 12 godzin pracy, ale również utrzyma komputer w stanie gotowości nawet przez 30 dni. Ponadto jest lekki - waży zaledwie 1.3 kg, posiada 13” matryce oraz dwa porty USB. Niemniej istotnym argumentem może być fakt, iż Macbook Air to najatrakcyjniejszy cenowo laptop w ofercie marki Apple. Jeśli zatem potrzebujesz komputera, który umożliwi Ci bezproblemowe przeglądanie Internetu, pisanie tekstów, tworzenie kalkulacji czy prezentacji, a ponadto pozwoli na podstawową edycję zdjęć i filmów - to Macbook Air jest wyborem idealnym. Dzięki procesorowi Intel Core piątej generacji, procesorowi graficznemu Intel HD Graphics 6000 oraz masowej pamięci flash, która jest do 17 razy szybsza niż twarde dyski montowane w innych notebookach, codzienna obsługa laptopa będzie czystą przyjemnością.

Wybierz swojego Macbooka Air

MacBook Air vs Pro - wygląd MacBook Air - iSpot.pl

Macbook Pro

Jeśli natomiast poszukujesz laptopa z jeszcze lepszą grafiką, niż we wspomnianym Macbooku Air, wersja Pro będzie idealnym wyborem. Wyświetlacz Retina z LED-owym podświetleniem oraz większymi kontrastami doceni każdy, kto pracuje przy obróbce graficznej czy montowaniu filmów. Szeroka gama kolorów (P3), zawiera o 25% więcej barw niż standardowa paleta RGB, dzięki czemu wyświetla więcej odcieni zieleni i czerwieni. Macbooki Pro wyposażone są również w klawiaturę wykorzystującą mechanizm motylkowy drugiej generacji, zapewniający czterokrotnie większą stabilność niż tradycyjny mechanizm nożycowy. Ponadto, niezwykle przestronny gładzik Force Touch umożliwia wygodne klikanie i daje dużo miejsca na gesty. 15 calowa wersja tego modelu posiada również Touch Bar czyli klawisze funkcyjne u góry klawiatury, które śledzą, co robisz i automatycznie dostosowują się do Twoich działań, podsuwając narzędzia, których w danej chwili potrzebujesz – m.in. regulatory głośności i jasności czy interaktywne funkcje modyfikowania lub przeglądania. Macbook Pro jest idealny dla wszystkich tych, którzy poszukują komputera kompaktowego i lekkiego - waży zaledwie 1.37 kg w 13” wersji oraz 1.83 kg w jego 15” odpowiedniku - a zarazem posiada wszystko to, czego potrzeba nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Wybierz swojego Macbooka Pro

MacBook Air vs Pro - wygląd MacBook Pro - iSpot.pl

Co zatem wybrać? MacBook Air czy MacBook Pro?

Którego Macbooka zatem wybrać? Odpowiedzi na to pytanie nie możemy udzielić jednoznacznie, bowiem każdy musi podjąć tę decyzje na podstawie własnych oczekiwań. Codzienne użytkowanie każdego z wymienionych komputerów jest niezwykle komfortowe dzięki ich niewielkiej wadze oraz długiemu czasowi pracy baterii, jednakże ostateczny wybór zależy zarówno od własnych potrzeb jak i budżetu. Niemniej jednak, niezależnie od tego, który model wybierzecie na pewno będziecie cieszyć się niezawodnym sprzętem przez długie lata.

Sprawdź ofertę w iSpot.pl

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »