Konferencji Apple w Chicago - podsumowanie

27 marca 2018 r. w Lane Tech College Prep High School w Chicago odbyła się konferencja Apple, której tematyka skupiła się całkowicie wokół edukacji. Marka z Cupertino zaprezentowała niezwykle ciekawe rozwiązania zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, a punktem głównym było przedstawienie nowego iPada - znacznie tańszego od poprzedników.

Nowy iPad 9,7″

Najnowszy iPad został stworzony z myślą o sektorze edukacji. Posiada 9,7-calowy ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, procesor Apple A10 Fusion, czytnik lini papilarnych Touch ID, a także kamerkę FaceTime HD i aparat 8 Mpix. To, co wyróżnia go na tle konkurencji to niezwykle wytrzymała bateria - pozwalająca na 10 godzin pracy, a także możliwość podstawowej edycji filmów!

Ponadto, uczniowie i nauczyciele otrzymali od firmy Apple aż 200 GB przestrzeni w iCloud.

Apple Pencil i Logitech Crayon

Podczas konferencji Apple zaprezentował także „rysik”, kompatybilny z najnowszym iPadem, a co istotne dla sektora edukacji - w nowej, niższej cenie. Ponadto przedstawiono również nowości z firm współpracujących z Apple, a wśród nich stylus Logitech Crayon, który jest jeszcze oszczędniejszą opcją niż Apple Pencil.

Konferencja w Chicago skupiona była wokół edukacji, a co za tym idzie Apple zaprezentował usprawnienia w dotychczasowych aplikacjach oraz zupełnie nowe narzędzia, usprawniające proces uczenia się.

Aktualizacja iWork - Pages, Numbers, Keynote.

Aplikacja Pages ma od teraz możliwość dodawania wskazówek i nanoszenia poprawek na żywo przez nauczyciela. Co więcej, uczniowie będą mogli tworzyć cyfrowe książki, a także wspólnie pracować na jednym elemencie w tym samym czasie. Do Pages, Numbers i Keynote dodana została także obsługa Apple Pencil.

Aplikacja Klasa (Classroom)

Aplikacja umożliwia nauczycielom zarządzanie iPadami oraz monitorowanie pracy uczniów podczas zajęć. Dzięki niej uczniowie i nauczyciele mogą udostępniać między sobą pliki, obrazy czy informacje. Ułatwia ona także prace przy prezentacjach - poprzez możliwość wyświetlania ich bezpośrednio z iPada na większym ekranie.

Aplikacja Zadane (Schoolwork)

Apple stworzyło niezwykle przydatną dla nauczycieli aplikację - Schoolwork - która umożliwia im zadawanie prac domowych bezpośrednio przez iPada. Zadania mogą mieć dodawane notatki, zdjęcia, linki do stron WWW czy PDFy, a ponadto mogą być zlecane w kompatybilnych aplikacjach.

Schoolwork zadebiutuje na iOS i macOS w czerwcu.

Swift Playgrounds z AR

Aplikacja Swift Playgrounds służy do programowania w języku Swift. Dzięki niej dzieci, poprzez elementy wizualne, uczą się pisania kodu. Podczas konferencji Apple zapowiedziało moduł AR, który zostanie dodany do aplikacji, co umożliwi ukazanie w czasie rzeczywistym modelu 3D Bajta, za pomocą wbudowanej w iPad kamery.

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »