iSpot partnerem technologicznym VII Koncertu Niepodległości "Rok 1980"

11 listopada  2015 roku o godz. 20.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się kolejna edycja Koncertu Niepodległości "Rok 1980".

Inspiracją VII Koncertu Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego, jest 35 rocznica wydarzeń lipca i sierpnia 1980, które przyczyniły się do przełomu politycznego i gospodarczego w Europie Środkowo Wschodniej. W trakcie narracji ukażemy zarówno pionierską rolę strajków 1980 roku, jak i wydarzenia późniejsze: od wprowadzenia Stanu Wojennego, aż po przełom 1989 roku. 

W repertuarze Koncertu znajdą się utwory towarzyszące Polakom przez całą dekadę lat 80-tych. Będą to zarówno utwory historyczne, które w latach osiemdziesiątych nabrały nowego znaczenia jak "Rota" oraz "My, Pierwsza Brygada", powstały w stanie wojennym utwór "Ojczyzno ma", jak i pieśni z repertuaru polskich bardów: Przemysława Gintrowskiego (m.in. "Gdy tak siedzimy", "Modlitwa o wschodzie słońca"); Jacka Kaczmarskiego (m.in. "Nasza Klasa", "Zbroja") i Andrzeja Garczarka ("Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał"). Uzupełnieniem repertuaru będą kompozycje współczesne dedykowane Koncertowi Niepodległości. 

Ekipę VII Koncertu Niepodległości tworzą doskonali polscy wokaliści i muzycy sesyjni. Wystąpią między innymi wokaliści Ola Turkiewicz i Grzegorz Wilk. Towarzyszyć im będą Marcin Riege (fortepian), Krzysztof Kowalewski (gitara), Robert Murakowski (trąbka), Marcin Janiszewski (akordeon), Wojciech Hartman (skrzypce), Marcin Ritter (bas), Przemek Kuczyński (perkusja) oraz sekcja smyczkowa współtworzona przez Kwartet "Obligato".

Narrację wydarzenia poprowadzi znany aktor młodego pokolenia Antoni Pawlicki. Scenariusz i realizacja: Jacek „Wiejski” Górski.

Koncert odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »