iSpot i iMagazine o nowościach z Cupertino

iSpot i iMagazine o nowościach z Cupertino


30 października 2018 r. to data, która zapisze się w pamięci fanom marki Apple jako dzień premiery nowego MacBooka Air, Maca Mini oraz iPada Pro. Przebieg konferencji w Nowym Jorku śledziły miliony ludzi na całym świecie. Fani kalifornijskiego giganta spotkali się tego dnia również w salonie iSpot w warszawskiej Arkadii, by wspólnie z iMagazine zobaczyć, co tym razem zaprezentuje Apple.
 

Premiery Apple zawsze wzbudzały wiele emocji wśród wielbicieli nowinek technologicznych. Już od dawna przypuszczano, jakie urządzenia zostaną przedstawione światu na październikowej konferencji. Czego spodziewali się uczestnicy relacji zgromadzeni w iSpot Arkadia? W przeważającej większości premier kolejnych iPadów oraz MacBooka Air.


Spekulacje ustały wraz z nastaniem godziny 15.00 polskiego czasu. Na konferencji, która odbyła się w Nowy Jorku pod hasłem There’s more in the making, Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air z ekranem retina. Jego rozdzielczość wynosi 4 mln pikseli. W urządzeniu pojawiła się trzecia generacja klawiatury motylkowej, a każdy przycisk jest podświetlany osobno. MacBook Air został wyposażony w lepsze głośniki – 25% głośniejsze i z dwa razy mocniejszym basem. W obudowie znalazły się trzy mikrofony. Apple zapowiedział, że nowy MacBook Air wytrzymuje 13 godzin pracy podczas odtwarzania wideo w iTunes. Co ważniejsze – obudowa sprzętu jest o 17 proc. mniejsza, niż jego poprzedników, a waga to zaledwie 1,24 kg! Sprzęt będzie dostępny od 7 listopada. Jego cena w podstawowej wersji wyniesie 1 199 dolarów.

Kolejną nowością jest nowy Mac Mini z sześciordzeniowym, dektopowym procesorem. W maksymalnej wersji RAM będzie miał aż 64 GB. Wersja podstawowa będzie kosztowała 799 dolarów.

Trzecia nowość była długo oczekiwana i spodziewana – Tim Cook zaprezentował nowego iPada Pro. Sprzęt można odblokować tylko za pomocą FaceID. Nowy iPad będzie o 1 mm cieńszy od swojego poprzednika. Fanów urządzeń zapewne zainteresuje fakt, że ekran mniejszego iPada Pro został zwiększony, natomiast w większym iPadzie Pro przekątna została taka sama, przy zmniejszeniu rozmiaru urządzenia. Szybkość iPadów Pro jest imponująca – jak podaje Apple urządzenia prześcigają 92 proc. laptopów sprzedanych w ubiegłym roku. W maksymalnym wariancie będą miały 1 TB wbudowanej pamięci. Użytkownicy ucieszyli się z faktu, że powstała nowa przejściówka USB-C – Lightning, która umożliwia ładowanie iPhone'a z iPada. Ale to nie koniec nowości – Apple Pencil 2 ma magnes, dzięki któremu użytkownicy w łatwy sposób przyczepią go do obudowy iPada Pro. Sprzęt jednocześnie ładuje się indukcyjnie. W nowych iPadach można korzystać z pełnej wersji Photoshopa. Pojemność urządzeń wynosi 64 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Ich cena wynosi: iPad Pro 10,5 - 649 dolarów, iPad Pro 2018 11’’ – od 799 dolarów oraz iPad Pro 2018 12,9’’ – od 999 dolarów.

Apple jak zwykle nas nie zawiódł – mówi Janek Trzpil, ekspert iSpot. Już nie możemy doczekać się, aż sprzęt będzie dostępny w Polsce. To, że zaprezentowane dziś nowości będą jeszcze lepsze technicznie -wiedzieliśmy. Ale pozytywnym zaskoczeniem dla nas jest fakt, jak dużo elementów premierowych urządzeń powstaje dzięki recyclingowi, a tym samym przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego - dodaje.

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »