iPhone 8 vs iPhone X - porównanie

 

iPhone 8 a iPhone X - małe różnice czy zupełnie inne telefony?

Choć iPhone 8 i iPhone X są na polskim rynku już kilka miesięcy, wciąż pojawiają się wątpliwości, który model wybrać. Czy oprócz oczywistych różnic w wyglądzie zewnętrznym znajdziemy coś, co je odróżnia? Chcemy pomóc Wam w podjęciu najlepszej decyzji, dlatego też przyjrzyjmy im się trochę bliżej, aby poznać wszystkie podobieństwa i różnice najnowszych modeli iPhone.


iphone 8 vs iphone x - ispot.pl

 

iPhone 8, iPhone 8 Plus czy iPhone X - co wybrać?

Zacznijmy może od tego, co wspólnego mają ze sobą najnowsze modele iPhone? Każdy z nich posiada szklaną obudowę, co niejako jest powrotem do przeszłości - już seria 4 wykonana była ze szkła, z czego zrezygnowano w kolejnych 3 modelach na poczet metalu. Nie jest to jednak zabieg stricte wizualny - szklana powierzchnia smartfonów Apple umożliwia im bezprzewodowe ładowanie. Ponadto, materiał ten jest niezwykle wytrzymały, a także kurzoodporny i wodoodporny podczas 30-minutowego zanurzenia na głębokości do 1 m. Elementem wspólnym omawianych modeli jest także procesor: A11 Bionic i koprocesor M11 oraz system operacyjny iOS 11.

iphone x iphone 8 - ispot.pl

Aparat

Aparaty w iPhone 8 / 8 Plus oraz iPhone X są niemal identyczne. Omawiane smartfony wykorzystują w tylnej kamerze 12 MP oraz nagrywanie wideo w 4K, jednakże w modelu X oraz 8 Plus znajdziemy:

 • dwa obiektywy,
 • przysłonę ƒ/1.8 i ƒ/2.4,
 • optyczną stabilizacja obrazu w obu obiektywach,
 • zoom optyczny x2 ; zoom cyfrowy x10,
 • Live Photo,
 • tryb portretowy,
 • oświetlenie portretowe,
 • Flesz True Tone z 4 diodami LED i trybem Slow Sync.

Natomiast w mniejszym modelu - iPhone 8 - wykorzystywany jest:

 • jeden obiektyw,
 • przysłona ƒ/1.8,
 • optyczna stabilizacja obrazu,
 • zoom cyfrowy x5,
 • Live Photo,
 • Flesz True Tone z 4 diodami LED i trybem Slow Sync.

Aparaty Face Time w iPhone 8 i 8 Plus oraz TrueDepth w iPhone X mają tę samą, 7-megapikselową matrycę, przysłonę f/2.2, a filmy kręcą w rozdzielczości 1080p., jednakże iPhone X posiada kilka dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy w pozostałych smartfonach: tryb portretowy, oświetlenie portretowe, funkcja Animoji to to, co odróżnia ten model od pozostałych.

Touch ID vs. Face ID

W 2013 roku Touch ID zrewolucjonizowało sposób zabezpieczania produktów Apple. Dzięki jego wiarygodności i użyteczności można w ten sposób nie tylko odblokować telefon, ale i przechowywać hasła czy płacić online. iPhone 8 / 8 Plus nadal wykorzystuje sprawdzony system, jednakże w iPhone X nastąpiła rewolucja - zamiast czytnika linii papilarnych znajdziecie tam Face ID czyli wyświetlacz podczerwieni, który rzutuje 30 000 niewidzialnych punktów na twarz, poprzez które tworzona jest szczegółowa, unikalna mapa, pozwalająca w niezwykle bezpieczny sposób zabezpieczyć Twój telefon.

Wyświetlacz

Wyświetlacz w iPhone 8 i 8 Plus to Retina HD LCD True Tone, który automatycznie reguluje balans bieli, aby dostosować go do oświetlenia wokół. Dzięki szerokiej gamie kolorów, wszystko na ekranie jest niezwykle wyraziste i prawdziwe. W przypadku iPhone X Apple wprowadził natomiast wyświetlacz Super Retina HD 5,8” OLED - zapewniający jeszcze lepszą jakość obrazu i odwzorowanie kolorów.

iphone 8 czy x różnice w wyświetlaczu - ispot.pl

Wymiary, Waga, Kolory

Namacalne różnice między iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X dostrzec można w jego wyglądzie zewnętrznym.

iPhone 8 ma wymiary 138,4 x 67,3 x 7,3 mm; waży 148 g oraz występuje w trzech kolorach: gwiezdna szarość, srebrny i złoty.

iPhone 8 Plus: 158,4 x 78,1 x 7,5 mm; 202 g, a także trzy podstawowe kolory.

iPhone X: 143,6 x 70,9 x 7,7 mm; 174 g oraz dwa kolory obudowy: gwiezdna szarość i srebrny.

Podsumowując, iPhone 8 i iPhone X to mimo wszystko zupełnie inne telefony. Oprócz oczywistych różnic, które widoczne są na pierwszy rzut oka, występuje także kilka znaczących zmian systemowych. Który warto kupić? Na pewno każdy z nich! Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od swojego telefonu? Które rozwiązania są dla nas najistotniejsze? Czy smartfon to nasz telefon, posiadający pomocne rozwiązania, świetny aparat i ochronę przed wodą i kurzem czy może jesteśmy miłośnikami nowinek technologicznych i chcemy posiadać to, co na rynku najlepsze. Wybór należy już do Was :)

Sprawdź ofertę w iSpot.pl

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »