iPad Pro już w iSpot!

Do sprzedaży trafił iPad Pro - nowy tablet Apple. W wywiadzie udzielonym dziennikowi The Independent, Tim Cook podkreślił, że urządzenie to zmieni sposób, w jaki postrzegamy tablety. Zdaniem CEO amerykańskiej firmy, z powodzeniem zastąpi ono wielu osobom laptopy i komputery stacjonarne. Czy prezes Apple ma rację? O tym przekonamy się już w najbliższych miesiącach, ale jedno jest pewne - specyfikacja techniczna iPada Pro robi wrażenie.

Najważniejszym wyróżnikiem nowego tabletu Apple na tle modelów mini oraz Air jest jego 12,9-calowy ekran Retina z podświetleniem LED. Cechuje się on wysoką rozdzielczością - 2732 na 2038 pikseli - co daje gęstość 264 pikseli na cal. Wyświetlacz został pokryty powłoką antyodblaskową oraz oleofobową, która niweluje zostawianie odcisków palców na przednim panelu urządzenia.

iPad Pro został wyposażony w czujnik Touch ID, dwa mikrofony oraz aż cztery głośniki hi-fi, które dostosowują układ przestrzenny do orientacji w jakiej użytkownik trzyma urządzenie. Jak podkreśla Eddy Cue - wiceprezes Apple do spraw oprogramowania i usług internetowych - nowy tablet firmy z Cupertino stał się dzięki temu rozwiązaniu idealnym narzędziem do oglądania filmów. Jak jednak wspominałem wyżej, 12,9-calowy ekran sprawia, że iPad Pro nie należy do małych urządzeń. Jego wymiary to 305,7 x 220,6 x 6,9 mm. Waga tabletu to zaś 713 gramów lub 723 gramy przy wersji z modułem LTE.

Sercem iPada Pro jest układ A9X z architekturą 64-bitową i z 4 GB pamięci RAM, który jest wspomagany przez koprocesor ruchu M9. W porównaniu z procesorem A9 z iPada Air 2 nowy układ oferuje do 1,8 raza większą szybkość głównego zegara oraz dwukrotnie większą szybkość GPU.

iPad Pro dostępny w iSpot!

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »